11 kwiecień 2023

Torba ratownicza R-1 trafiła w ręce polickich policjantów

fot. KPP w Policach
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach otrzymali torbę ratowniczą R-1 wraz z wyposażeniem. Zakup sfinansował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego. Przekazany sprzęt medyczny posłuży podczas doskonalenia zawodowego polickich policjantów w ramach zabezpieczenia medycznego.
REKLAMA

Tuż przed świętami wielkanocnymi funkcjonariusze z KPP Police otrzymali prezent w postaci specjalistyczne j torby R-1 wraz z wyposażeniem . Zakup sfinansowany został przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego.

Otrzymany sprzęt umożliwi policyjnym Ratownikom Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy odpowiednie i wykwalifikowane zabezpieczenie podczas realizacji programowych szkoleń strzeleckich oraz zajęć z taktyk i technik interwencyjnych. Ponadto zakupiony sprzęt medyczny posłuży przy zabezpieczaniu imprez masowych na terenie powiatu polickiego.

Torba ma charakter modułowy, co znaczy, że sprzęt został rozdzielony na poszczególne oddzielne saszetki w różnych kolorach . W skład zestawu wchodzą przyrządy do:

• przywrócenia drożności dróg oddechowych oraz tlenoterapii

• unieruchomienia złamań, zwichnięć

• zapewnienia komfortu termicznego

• tamowania krwotoków

• opatrywania ran i oparzeń

• środki ochrony osobistej

mł. asp. Anna Kaźmierczak